Slide background Image layer Image layer
Slide background Image layer Image layer
Slide background Image layer Image layer
Slide background Image layer Image layer
Slide background Image layer Image layer
Slide background Image layer Image layer
Slide background Image layer Image layer
Slide background Image layer Image layer
Slide background Image layer Image layer

Okulista Łódź

W naszym salonie HILARY EXTRA- E.LECLERC można przeprowadzić badanie okulistyczne.
Okulista jest dostępny od poniedziałku do piątku w godz.15-20 oraz w soboty w godz 10-15.
W gabinecie okulistycznym podstawowymi badaniami przeprowadzanymi w trakcie wizyty są: badanie ostrości wzroku i ustalenie rodzaju wady refrakcji, ocena przedniego odcinka oraz dna oka w lampie szczelinowej a także pomiar ciśnienia śródgałkowego. Pierwszym i najważniejszym elementem każdego badania jest wywiad z pacjentem przeprowadzony na początku każdej wizyty w gabinecie pozwalający ustalić nie tylko cel wizyty ale mówiący także o : schorzeniach na jakie w przeszłości cierpiał pacjent, obecnych dolegliwościach, przyjmowanych lekach itp. Badanie ostrości wzroku to kolejny bardzo ważny element badania okulistycznego przeprowadzany każdorazowo. Okulista przeprowadza je oddzielnie dla każdego oka do dali oraz do bliży. Metodami służącymi temu celowi są: metody obiektywne - autorefraktometria (potocznie zwana komputerowym badaniem wzroku) oraz subiektywne gdzie wykorzystujemy standaryzowane tablice optotypów ( potocznie czytanie literek z tablicy), kasetę próbną ze szkłami oraz oprawę próbną. Badanie to powinno być przeprowadzone w odległości 5-6 m. Podczas badania z użyciem tablicy ustala się składową sferyczną wady refrakcji oraz wielkość astygmatyzmu. Szkła dobiera się tak aby pacjent widział w nich wyraźnie i czuł się komfortowo. Ostateczna wartość korekcji zapisywana jest na recepcie którą pacjent otrzymuje po zakończonej wizycie.
Oprócz doboru korekcji okularowej w naszym salonie okulista prowadzi dobór miękkich soczewek kontaktowych oraz instruktaż ich użytkowania. Każdy pacjent w trakcie badania pod katem soczewek dostaje parę gratis aby poczuć komfort danej soczewki. Na każde Państwa pytanie z chęcią odpowiedzą nasi lekarze okuliści. Rejestracja telefoniczna pod numerem 42 659-94-74. Zapraszamy

BADANIA OKULISTYCZNE I OPTOMETRYSTYCZNE

W salonie HILARY EXTRA - E.LECLERC proponujemy Państwu badania okulistyczne i optometrystyczne.
Godziny przyjęć specjalistów:

 • poniedzialek
  10-20 - Monika Łukasik, Ilona Działak
 • wtorek
  10-20 Monika Łukasik, Ilona Działak
 • środa
  10-20 Monika Łukasik,Ilona Działak
 • czwartek
  10-16 Monika Łukasik, Ilona Działak | 16-20 Jolanta Zbroja
 • piątek
  10-20 Monika Łukasik, Ilona Działak
 • sobota
  10-18 Monika Łukasik, Ilona Działak
 • niedziela
  zamknięte

  Raz na rok BADAJ WZROK u naszych specjalistów!
  W gabinecie okulistycznym podstawowymi badaniami przeprowadzanymi w trakcie wizyty są: badanie ostrości wzroku i ustalenie rodzaju wady refrakcji, ocena przedniego odcinka oraz dna oka w lampie szczelinowej a także pomiar ciśnienia śródgałkowego.Pierwszym i najważniejszym elementem każdego badania jest wywiad z pacjentem przeprowadzony na początku każdej wizyty w gabinecie pozwalający ustalić nie tylko cel wizyty, ale mówiący także o: schorzeniach na jakie w przeszłości cierpiał pacjent, obecnych dolegliwościach, przyjmowanych lekach itp. Badanie ostrości wzroku to kolejny bardzo ważny element badania okulistycznego przeprowadzany każdorazowo. Okulista przeprowadza je oddzielnie dla każdego oka do dali oraz do bliży.Metodami służącymi temu celowi są: metody obiektywne - autorefraktometria (potocznie zwana komputerowym badaniem wzroku) oraz subiektywne gdzie wykorzystujemy standaryzowane tablice optotypów (potocznie czytanie literek z tablicy), kasetę próbną ze szkłami oraz oprawę próbną. Badanie to powinno być przeprowadzone w odległości 5-6 m. Podczas badania z użyciem tablicy ustala się składową sferyczną wady refrakcji oraz wielkość astygmatyzmu. Szkła dobiera się tak, aby pacjent widział w nich wyraźnie i czuł się komfortowo. Ostateczna wartość korekcji zapisywana jest na recepcie którą pacjent otrzymuje po zakończonej wizycie.
  Wykonujemy badania po rozszerzeniu źrenic kroplami TROPICAMIDUM.Oprócz doboru korekcji okularowej w naszym salonie okulista prowadzi dobór miękkich soczewek kontaktowych oraz instruktaż ich użytkowania. Każdy pacjent w trakcie badania pod katem soczewek dostaje parę gratis, aby poczuć komfort danej soczewki.Na każde Państwa pytanie z chęcią odpowiedzą nasi specjaliści.Rejestracja telefoniczna pod numerem 42/ 659 94 74. Zapraszamy!
  UWAGA!Nie lekceważ niepokojących objawów! Jeśli zauważysz u siebie:
 • nagłe pogorszenie ostrości wzroku,
 • opuchnięcie lub opadanie powieki,
 • łzawienie,
 • trwałe podrażnienie, swędzenie i pieczenie oczu,
 • ostre bóle oczu,
 • pojawienie się wydzieliny z oka,
 • światłowstręt,
 • jakiekolwiek uczucie dyskomfortu widzenia.